Home Turistické cíle Turistické cíle

Turistické cíle

Okolí Kempu Vidlák

Turistické cíle

Opatov na Moravě je vesnice s méně než 800 obyvateli, která leží v kraji Vysočina. Nachází se v kopcovité krajině společně s dalšími typicky českými vesnicemi. Víska je centrálně umístěna mezi Prahou a Vídní, od obou měst vzdálená 150 km.

V obci se nachází obchod, kde nakoupíte veškeré základní potraviny.

Opatovská krajina se vyznačuje množstvím orných polí, zalesněných ploch a stezek, které vybízejí k procházkám nebo projížďkám na kole, a na opatovských kopcích můžete často spatřit pasoucí se stáda ovcí.

Zajímavá místa v blízkosti Opatova

  • Telč (vzdálenost od Opatova – 23 km) – Městečko, které se podle názoru mnoha turistů pyšní „nejkrásnějším náměstím", patří od roku 1992 na Seznam světového dědictví UNESCO. V letní sezóně se zde odehrávají tradiční Prázdniny v Telči, které svým návštěvníkům nabízejí kvalitní kulturní vystoupení.
  • Třebíč (vzdálenost od Opatova – 23 km) – historické město své návštěvníky láká mnoha památkami. Věž kostela sv. Martina se může pyšnit extrémně velkými věžními hodinami, které se tak řadí k největším na evropském kontinentu. Průměr ciferníku je 5,5 metru a velká ručička je dlouhá 234 cm. V Třebíči můžete rovněž navštívit starobylé židovské město, židovský hřbitov a baziliku svatého Prokopa. Tyto památky byly v roce 2003 zapsány do seznamu světového dědictví UNESCO. V centru města se nachází Karlovo náměstí, které je jedním z největších náměstí v České republice.
  • Jihlava (vzdálenost od Opatova – 30 km) – v Jihlavě se nachází jedno z největších náměstí v Česká republice a několik krásných měšťanských domů s barokními a renesančními prvky. Zajímavostí města jsou městské katakomby, speciální průchody pod městem! Děti určitě uvítají návštěvu ZOO nebo multikina v nákupním centru CITYPARK.Za Vaši návštěvu rozhodně stojí i město Brno (vzdálenost od Opatova 90 km, 1,5 hodiny jízdy autem), hlavní město Praha, nebo Vídeň (obě vzdálena 150 km od Opatova).